Polonezköy Gezilecek Yerler

Türkiye’nin en kalabalık ili olan İstanbul’dan sadece 25 km uzakta olan Polonezköy’de doğa ile buluşabilir, en güzel zamanlarınızı geçirebilirsiniz. Gerek haftalık konaklamalarda, gerekse de günü birlik kaçamaklarda şehrin yorgunluğunuzu atmanızı sağlayacak olan Polonezköy’de henüz yolda iken sizleri karşılayan ” Dikkat Geyik Çıkabilir “, ” Dikkat Karaca Çıkabilir ” yazılarını gördüğünüzde heyecanlanacağınıza eminiz.

Peki, Polonezköy’e geldiğinizde neler yapabilirsiniz? Gezilecek yerler neresidir? Hemen değinelim.

Zofia Rizi Anı Evi

 

Polonezköy Gezilecek Yerler

Leh köyü Polonezköy’de görmeniz gereken ilk nokta. Burası Polonya köyü olarak da bilinmekte ve Polonezköy’ün ilk sahibi diyebiliriz. Köyde güzel bir köy kahvaltısı yaparak bol bol oksijen depolayabilirsiniz.

Polonezköy gezilecek yerler konusunda çok kısıtlı seçenekler sahip olur iken burada özellikle yeşil ile iç içe geçireceğiniz zamanların keyfini çıkartmalısınız. Yine de buraya geldiğinizde Zofia Rizi Anı Evini görmeden terk etmemelisiniz. Rizi ailesi tarafından 1881 yılında inşa edilen bu ev Polonezköy’de ki en eski ev olma özelliğini taşıyor. Küçük bir müze olarak ziyaret edebileceğiniz evde Rizi ailesinin geçmişe ait fotoğrafları ve eşyaları sergileniyor.

Polonezköy Hayvan Parkı gezilecek diğer bir yer oluyor. Özellikle çocuklarınız ile küçük bir doğa gezisine çıktı iseniz açık havada yer alan hayvan parkını ziyaret etmelisiniz. Polonezköy Country Club bünyesinde hizmet sunmakta olan hayvan parkı büyük olmasa bile kanguru ve lama görebileceğiniz bir parktır. Hayvan parkının bir amacı da var tabi ki. Buradaki amaç hayvanların her ne kadar kafes ortamında değil doğal ortamlarında yer alması olur iken yine de tel örgüler ile çevirilmiş olması büyük bir ironi yaratıyor.

polonezköy binicilik

 

Binicilik Eğitimi Alabilirsiniz

Polonezköy’de yer almakta olan kulüpler ve haralar binicilik eğitimi almak isteyen ziyaretçilerin en çok dikkatini çeken yerler oluyor. Özellikle her hafta sonu keyifli kaçamaklar yapmak istiyorsanız kulüp üyeliği yaptırabilir ve düzenli olarak eğitim alarak bir at binicisi olabilirsiniz. Eğer binicilik eğitimi almak istemiyorsanız, atları görmek istiyorsanız kulüp ve haraları ziyaret ederek eğitim alan kişileri ücretsiz olarak izleyerek zaman geçirebilirsiniz.

Düşüncelerinizi Paylaşın